Zobacz również

Czosnek a testosteron

Czosnek a testosteron

Niezwykłe prozdrowotne właściwości czosnku znane są już od wieków, a jego popularność nie maleje, a wręcz stale rośnie. Często stosowany jest jako środek przeciwko grypie czy przeziębieniu, choć kiedyś stosowano go przede wszystkim w celu rozwoju siły fizycznej. Takie jego zastosowanie w pełni uzasadnili naukowcy, którzy w latach 90. XX wieku dokładnie zbadali wpływ czosnku na organizm. 

Badania naukowe dowiodły, że spożywanie czosnku powoduje wzrost poziomu noradrenaliny, czyli tak zwanego hormonu stresu, którego zadaniem jest między innymi przygotowanie organizmu do wzmożonego wysiłku, a także poprawa nastroju. Hormon ma także wpływ na mięśnie, które zaopatruje w tlen oraz istotne składniki energetyczne. Co więcej, czosnek wpływa na uwalnianie gonadoliberyny, a w konsekwencji także gonadotropiny, która z kolei ma bezpośredni wpływ na produkcję testosteronu. Pod wpływem czosnku, jego poziom ulega podwyższeniu, co wspomaga regenerację mięśni, rozwój siły, a także wzrost mięśni. 
Testosteron powoduje przyspieszenie procesu spalania tłuszczu, a także sprzyja bardziej produktywnemu wykorzystaniu energii przez nasze mięśnie. Jak widać, czosnek rzeczywiście sprzyja zwiększeniu zdolności wysiłkowych organizmu, a co za tym idzie, dodaje siły oraz waleczności. Pełni on również rolę afrodyzjaku, co również związane jest ze wzmożoną produkcją testosteronu. Co więcej, sprzyja on również utracie wagi, ponieważ znacznie przyspiesza proces spalania tłuszczu oraz wspomaga rozpad komórek tłuszczowych. 

Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości czosnku, doskonale widać, że jest to niezbędny składnik diety każdego człowieka. Nie tylko stanowi doskonały środek zaradczy przeciwko przeziębieniu oraz grypie, ale również wspomaga przyrost masy mięśniowej i wspomaga odchudzanie. Dzięki temu za pomocą jednego produktu można zadbać zarówno o swój wygląd, jak i zdrowie. 

Komentarze (2)
~Hxx

17.05.2019

Nie przeczę że czosnek nie wplywa na poziom testosteronu, lecz gdyby ten wpływ był znaczący każda siłownia śmierdzia by czosnkiem.

Adres IP: **.***.**7.4

Antek

18.03.2019

Testosteron powoduje przyspieszenie procesu spalania tłuszczu, a także sprzyja bardziej produktywnemu wykorzystaniu energii przez nasze mięśnie. Jak widać, czosnek rzeczywiście sprzyja zwiększeniu zdolności wysiłkowych organizmu, a co za tym idzie, dodaje siły oraz waleczności. Pełni on również rolę afrodyzjaku, co również związane jest ze wzmożoną produkcją testosteronu. Co więcej, sprzyja on również utracie wagi, ponieważ znacznie przyspiesza proces spalania tłuszczu oraz wspomaga rozpad komórek tłuszczowych. Takie legalne anaboliki czosnkowe może dostać od strony internetowej pbc24.pl . Anabolik daje bardzo szybkie efekty, redukuje tłuszcz. Cena jest bardzo atrakcyjna, a wysyłka natychmiastowa. Bardzo polecam

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)