Zobacz również

Dieta w ciąży - czy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Dieta w ciąży - czy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Ciąża to dla kobiety piękny i bardzo ważny etap życia. W końcu niebawem przyjdzie na świat długo wyczekiwane maleństwo. Czas ten jest również bogaty o nowe doświadczenia, które związane są ze zmianami jakie zachodzą w organizmie. Trudno ukrywać, że nie zawsze mają one pozytywny wpływ na samopoczucie kobiety. Chcąc zadbać o prawidłowy przebieg ciąży i właściwy rozwój dziecka, kluczowym aspektem będzie odpowiednia dieta. Pomocny w tym przypadku może okazać się dietetyk, który pomoże ułożyć jadłospis dopasowany do potrzeb przyszłej mamy.

Jak prawidłowo odżywiać się w ciąży?
Nie ulega wątpliwości, że zasady zdrowego odżywiania powinny zostać wprowadzone na jak najwcześniejszym etapie ciąży, a idealną sytuacją byłoby zadbanie o to, już w momencie, gdy zaczniemy ją planować. Pierwsze co powinny zrobić przyszłe mamy, to całkowite wyeliminowanie alkoholu i papierosów z diety. Kobiety, które posiadają nadwagę lub chorują na otyłość powinny zgłosić się do dietetyka, aby opracował terapię, pozwalającą na bezpieczną utratę kilogramów, bez ryzyka wystąpienia niedoborów pokarmowych. Utrata nadmiernych kilogramów jest bardzo istotna dla przyszłej mamy, ponieważ zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej zwiększa ryzyko cukrzycy i nadciśnienia tętniczego, a także może przyczynić się do trudności podczas porodu, czy nawet wywołać go przed czasem. Wpływa także negatywnie na rozwój dziecka, ponieważ może mieć ono większą tendencję do tycia i występowania chorób metabolicznych.

Dietetyk dla kobiet w ciąży
Ciąża to okres, w którym występuje zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Zalecenia w tym zakresie są bardzo zbieżne z ogólnymi zasadami zdrowego odżywiania. Warto jednak mieć na uwadze, że organizm każdej kobiety może zupełnie inaczej reagować na poszczególne składniki pokarmowe. Warto więc udać się do specjalisty, który ułoży zdrową dietę i w razie potrzeby odpowiednio ją zmodyfikuje. Zdrowa dieta pozwoli zadbać zarówno o rozwój dziecka, jak i przyszłej mamy, pozwalając wyeliminować niepożądane dolegliwości ciążowe.

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Zostaw swoją
ocenę pierwszy