Zobacz również

O co chodzi z tym powiększaniem ust?

O co chodzi z tym powiększaniem ust?

W ostatnich latach korekta ust przy pomocy kwasu hialuronowego jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów estetycznych. Kwas ten jest wykorzystywany głównie w celu zniwelowania asymetrii ust, ale również poprawienia napięcia skóry, nawilżenia oraz poprawy czerwieni wargowej.

Dlaczego kobiety korzystają z zabiegu powiększania ust?

Piszemy kobiety, ponieważ z reguły to one poddają się temu zabiegowi, ale nie jest powiedziane, że mężczyźni również nie mogą go sobie zafundować. Są osoby, które uważają, że mają zbyt wąskie czy asymetryczne usta. Starsze kobiety natomiast mają mniejsze napięcie skóry, opadające kąciki ust oraz pojawiające się w tej okolicy zmarszczki lub zanik czerwieni wargowej. Usta po takim zabiegu są zdecydowanie bardziej nawilżone, wypełnione i o zmysłowym wyrazie.

Dlaczego kwas hialuronowy?

Jest to naturalnie występujący w naszym organizmie związek. Przykładowo spotkamy go m.in. w ciele szklistym oka czy tkance łącznej. Jego cząsteczki bardzo efektywnie związują cząsteczki wody. Niestety z wiekiem zmniejsza się ilość tego kwasu w organizmie, a co za tym idzie - poziom nawilżenia skóry. W przypadku korekcji ust przy pomocy kwasu hialuronowego efekt nawilżenia ust jest widoczny już po jednym zabiegu.

Kwas hialuronowy jest bardzo wszechstronny i skuteczny przy regularnym stosowaniu. Łatwo można go zaaplikować i szybko usunąć, jeśli efekt nie będzie satysfakcjonujący. Należy jednak pamiętać, że kwas ten jedynie maskuje oznaki starzenia się skóry, ale nie hamuje samego procesu. Ponadto zabieg trzeba regularnie powtarzać, aby efekt był trwały.

Jak wygląda zabieg?

Kilka dni przed zabiegiem należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych. Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad, podczas którego pyta o przebyte choroby, alergie i przyjmowane leki. Następnie omawia z pacjentem pożądany efekt powiększenia lub wypełnienia ust. Sam zabieg trwa zazwyczaj około 30 min i jest wykonywany pod znieczuleniem. Preparat zostaje wprowadzony w skórę ust za pomocą igły i ampułko-strzykawki. Po aplikacji lekarz masuje usta, aby równomiernie rozprowadzić preparat.

Zazwyczaj od razu po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia. Pojawić się może niewielka opuchlizna, krwiak lub miejscowe zasinienie. Obrzęki powinny ustąpić jednak po kilku godzinach. W tym czasie nie wolno pić gorących płynów, całować się czy masować miejsc wkłucia. Można natomiast stosować chłodny okład, ale nie z lodu. Należy unikać kąpieli słonecznych, sauny i znacznego wysiłku fizycznego. Efekt zabiegu utrzymuje się przez 6-9 miesięcy, ale nawet po tym czasie widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, osób w różnym wieku. Z reguły młodsi pacjenci chcą zmienić objętość ust lub zlikwidować asymetrię, natomiast osoby dojrzałe decydują się na nawilżanie czerwieni wargowej i usunięcie tzw. "zmarszczek palacza" (pionowych linii nad górną wargą). Zabieg powiększania ust jest przeprowadzany przykładowo w rzeszowskim gabinecie Medycyna Estetyczna Grażyna Szela.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ciąża i okres karmienia piersią, zapalenia i infekcje, opryszczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, skłonność do tworzenia blizn przerosłych, choroby autoimmunologiczne oraz nadwrażliwość na składniki preparatu.

 

Dowiedź się więcej na: Ranking klinik medycyny estetycznej Warszawa

Komentarze (1)
Jadzia

18.03.2019

Korekta kształtu ust polega na wprowadzeniu specjalnie do tego celu przeznaczonego kwasu hialuronowego. Efektem jest wygładzenie skóry ust, przywrócenie jej nawilżenia oraz zwiększenie objętości ust. Jeśli któraś z was jest chętna na taki zabieg zdecydowanie polecam przeprowadzić zabieg powiększania ust w rzeszowskim gabinecie Medycyna Estetyczna Grażyna Szela. Zabieg jest wykonywany pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej specjalistki Pani Grażyny. Efekt zabiegu utrzymuje się przez 6-9 miesięcy, ale nawet po tym czasie widzę poprawę jakości skóry. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 min i jest wykonywany pod znieczuleniem. Preparat zostaje wprowadzony w skórę ust za pomocą igły i ampułko-strzykawki. Serdecznie polecam

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)