Zobacz również

Porady dietetyczne u psychodietetyka

Porady dietetyczne u psychodietetyka

Nie możesz pozbyć się dodatkowych kilogramów pomimo ciągłych diet oraz regularnych ćwiczeń? Chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze? A może zmagasz się z zaburzeniami odżywiania, z którymi samemu trudno jest się uporać? W każdym z wymienionych przypadków warto wybrać się na wizytę u psychodietetyka, który ma wszechstronną wiedzę z zakresu dietetyki oraz psychologii.

Chociaż psychodietetyka  jest dość młodą dziedziną, to jednak wychodzi naprzeciw współczesnym problemom, a więc otyłości na skalę światową, którą można zauważyć na każdym kroku, także wśród najmłodszych. Efektywnym, a więc kluczowym rozwiązaniem w walce z ndmiernymi kilogramami jest zmiana nawyków żywieniowych, zrozumienie samego siebie, a także zrozumienie problemów, które napotykamy oraz sygnałów wysyłanych nam przez organizm. Pomocy u psychodietetyka powinny szukać przede wszystkim osoby, które bezskutecznie walczą z nadmiernymi kilogramami, a także osoby, które chcą zmienić swój styl odżywiania. Warto pamiętać, że w przypadku zmiany nawyków żywieniowych ogromne znaczenie ma równowaga psychiczna pacjenta — a psychodietetyk jest właśnie osobą, która pomaga zrozumieć poszczególne mechanizmy, a także problemy związane z akceptacją swojej sylwetki.

Zdrowa i zbilansowana dieta
Istnieją osoby, którym dieta przychodzi bez większego problemu i zawsze osiągną ustalony wcześniej cel, są także osoby, które nakładają na siebie zbyt duże wymagania i gdy przestają je spełniać, natychmiast rezygnują, a także są pacjenci, którzy doświadczają efektu jojo na skutek mało zbilansowanej diety. Psychodietetyk to osoba, która zajmuje się nie tylko wsparciem i motywacją w dążeniu do wyznaczonego przez siebie celu, ale również układaniem planów żywieniowych, które są w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań pacjenta — a więc plan żywieniowy jest w pełni dopasowany do codziennego stylu życia (ilość przyjmowanych posiłków), a także zawarte w nim jest zbilansowanie pod kątem zapotrzebowania energetycznego z uwzględnieniem chorób, z którymi zmaga się pacjent. Przez psychodietetyka przygotowywane są przepisy, które nie tylko pozwalają zrzucić na wadze, ale również na niej przybrać — a to wszystko w jak najzdrowszy sposób.

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (16 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)