Zobacz również

Czy dieta ma wpływ na powstawanie pajączków?

Czy dieta ma wpływ na powstawanie pajączków?

Pękające naczynka potocznie nazywane są pajączkami - wymagają specjalnej pielęgnacji, ponieważ nie w każdy przypadku są one wyłącznie defektem kosmetycznym, mogą również być jednym z objawów przewlekłej niewydolności żylnej. Lekarz flebolog zajmuje się żylakami i pajączkami, dlatego warto wybrać się do niego w celu sprawdzenia, czy pajączki są powodem do zmartwień. Jeżeli chcesz zapobiegać powstawaniu pajączków, koniecznie musisz zmienić swoje codzienne nawyki - przede wszystkim wdrożyć zwiększoną aktywność fizyczną, a także zmienić dietę, które wbrew pozorom na diametralny wpływ na nasze żyły.

Jak wzmocnić pękające naczynka?
Rozszerzone lub pękające naczynka - pajączki,  to przede wszystkim problem kosmetyczny u kobiety - ważne jest stosowanie w codziennej pielęgnacji odpowiednich kremów, które będą chronić skórę przed nadmiernym słońcem i zakryją zaczerwienienia, a także wprowadzenie odpowiedniej diety, dzięki której naczynia krwionośne staną się elastyczne. Jaka powinna być dieta, która ochroni nasze żyły przed pękaniem? Przede wszystkim warto zadbać o dietę w pełni zbilansowaną, która jest bogata w białko, tłuszcze nienasycone, jak również w węglowodany złożone. Do codziennej diety, warto wprowadzić owoce, m.in. cytrusy, jabłka, które są pełne przeciwutleniaczy i witaminy C, które pozwolą wzmocnić naczynia krwionośne. Co więcej, warto spożywać warzywa zielone bogate w witaminę K oraz flawonoidy. Nie wolno również zapominać o witaminach A i E, które są silnymi przeciwutleniaczami chroniącymi przed uszkodzeniami żył.

Czego unikać w codziennej diecie?
Oczywiście do diety zapobiegającej powstawaniu pajączków nie należy jedynie wprowadzać nowych produktów bogatych w witaminy i cenne substancje, ale również należy eliminować pewne składniki, które nie tylko mogą nasilić istniejący problem, ale również przyczynić się do powstania nowych dolegliwości. Warto trzymać się z daleka od mocnej kawy i napojów energetycznych, jak również herbaty. Niewskazane są dość pikantne przyprawy czy produkty bogate w sól. Alkohol i tytoń również niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Należy unikać również produktów gorących, które mogą doprowadzać do rozszerzania się naczyń krwionośnych.

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również