Zobacz również

Czy jedzenie między posiłkami tuczy?

Czy jedzenie między posiłkami tuczy?

W czasie pandemii część z nas musiała zostać w domu, co sprawiło, że znacznie więcej naszego wolnego czasu zaczęliśmy spędzać przed telewizorem lub komputerem. Taka sytuacja wpływa nie tylko na ilość ruchu, ale również znacznie częściej odczuwaną potrzebę ciągłego jedzenia. Często na skutek impulsu rezygnujemy ze spożywania zalecanej ilości posiłków i częściej stawiamy na drobne przekąski w ciągu dnia. Czy taki styl życia jest dla nas korzystny? Czy może lepiej wystrzegać się podjadania pomiędzy posiłkami?

Mądry wybór przekąsek
Oczywiście przekąska przekąsce nierówna, ponieważ większość dzieci i młodzieży sięga po przekąski pełne cukru, soli oraz niezdrowych tłuszczy, m.in. batoniki, czekoladę czy chipsy. Częste spożywanie wspomnianych produktów sprzyja nadmiernemu tyciu, jak również chorobom układu sercowo-naczyniowego, a nawet może przyczynić się do rozwoju nowotworów. Decydując się na podjadanie w ciągu dnia, należy mądrze wybierać nasze przekąski — powinny one stać się zdrowym uzupełnieniem naszej codziennej diety, zamiast negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jak znaleźć przekąski, które będą dla nas zdrowe, a jednocześnie zaspokoją nasz apetyt na coś "niezdrowego"?

Popularne, szybkie i zdrowe przekąski
Jeżeli poszukujesz przepisu na szybką, smaczną, zdrową, a także niezwykle pożywną przekąskę, koniecznie musisz spróbować warzyw z hummusem, które świetnie sprawdzą się, gdy będziesz miał ochotę na coś bardziej wytrawnego. A co jeżeli masz ochotę na odrobinę słodyczy? W tym przypadku smacznym rozwiązaniem okaże się jabłko z masłem orzechowym, jak również garść orzechów, rodzynek i nasion — wspomniane produkty dostarczą Ci sporej dawki energii do dalszego działania! Oczywiście idealną przekąską, która jest pełna cennych witamin i minerałów, są również owoce i warzywa liofilizowane, które można chrupać bez żadnych wyrzutów sumienia.

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również