Zobacz również

Otyłość a zdrowe odżywianie

Otyłość a zdrowe odżywianie

W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z problemem otyłości nie tylko u osób dorosłych, ale również w przypadku młodszych dzieci. Chociaż zdrowe odżywianie stało się niejako trendem, za którym chętnie podąża znaczna część społeczeństwa, to jednak ciągle mamy do czynienia z chorobami wywołanymi na skutek nieprawidłowej diety.

Jeżeli pomimo regularnych ćwiczeń i spożywania zdrowych zamienników w diecie wciąż nie możesz pozbyć się zbędnych kilogramów, koniecznie powinieneś skorzystać z pomocy psychodietetyka  , który nie tylko rozpisuje plan żywieniowy dostosowany do indywidualnych potrzeb, dopasowany do stylu życia oraz zapotrzebowania energetycznego, ale również pomaga w zrozumieniu samego siebie, zachowania równowagi między psychiką a dietą, a także wspomaga w rozstrzygnięciu napotkanych problemów. Psychodietetyka jest dość młodą dziedziną medycyny, jednakże jest niezwykle potrzebna w dzisiejszych czasach, gdzie większość osób zmaga się z problemami związanymi z akceptacją swojej sylwetki poprzez wpływ mediów społecznościowych.

Porady dietetyczne w klinice Dr Parda
W psychodietetyce nie tylko ważne są zasady prawidłowego odżywiania się, ale również jak wskazuje na to nazwa wiedza z zakresu dietetyki oraz psychologii. Niezwykle ważne jest zachowanie równowagi psychicznej pacjenta podczas procesu zmiany nawyków żywieniowych w strefach życia codziennego. Z pomocy psychodietetyka nie tylko powinny skorzystać osoby, które szybko przybierają na wadze, ale również osoby, które nie mogą przybrać na wadze i zmagają się z zaakceptowaniem swojej sylwetki. W klinice medycyny estetycznej Dr Parda dostępne są usługi wykwalifikowanego i doświadczonego psychodietetyka, który pozwala zrozumieć pacjentowi mechanizmy zachodzące w jego organizmie — jego zadaniem jest również nieustanne wspieranie pacjenta w zmianie nawyków żywieniowych. W ofercie kliniki dostępne są również zabiegi modelujące sylwetkę jak np. kriolipoliza ZLipo System h dzięki której można przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej w bezinwazyjny sposób.

Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)