Zobacz również

Squash sposobem na spalanie kalorii i zgrabną sylwetkę

Squash sposobem na spalanie kalorii i zgrabną sylwetkę

Squash nie należy do najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, ale z pewnością można zaliczyć go do tych najbardziej dynamicznych. W Polsce sport ten istnieje oficjalnie od mniej więcej 1997 roku i w ciągu 10 lat powstało w naszym kraju blisko 100 kortów do squasha. W artykule tym dowiesz się na czym w ogóle polega squash i jakie korzyści daje uprawianie tej dyscypliny sportu. Na początek jednak trochę historii. Skąd w ogóle wziął się squash?

Pierwsze wzmianki o sporcie, który można uznać za pierwowzór squasha pojawiają się w drugiej połowie XIX wieku w Anglii. Początkowo sport był uprawiany w szkołach, jednak w latach 60-tych XIX wieku powstały pierwsze boiska do squasha czyli korty. Cała zabawa polega na odbijaniu w parach specjalnej piłeczki od ściany. Do tego celu wykorzystuje się rakiety, zbliżone wyglądem na tych, jakie znamy z meczy tenisa ziemnego czy badmintona. Z założenia squash jest dość szybką grą, bazującą na refleksie, zwinności i dążeniem do zmęczenia przeciwnika. Rzeczywiście, po opanowaniu podstaw gry i wdrożeniu w treningi, po jednej partii squasha zawodnicy są naprawdę zmęczeni. Dlaczego?

Squash angażuje niemal wszystkie partie mięśni. Pracują ręce, nogi, brzuch i cały tułów. Dynamicznie zmieniający się ruch w przód, na boki, zatrzymania i znów nagły ruch w bok, przód itp. To doskonały interwałowy trening całego ciała, szczególnie dla osób korzystających na co dzień z siłowni. Jedna, dość intensywna gra pozwala spalić nawet do 1000 kalorii. Z tego też względu squash jest świetną propozycją dla wszystkich, którzy chcieliby zrzucić zbędne kilogramy, a czują się znudzeni monotonnymi ćwiczeniami na siłowni.
W squasha mogą grać wszyscy - kobiety, mężczyźni, dzieciaki i osoby w sile wieku. Squash nie jest grą na czas i jej tempo można dostosować do możliwości każdego gracza. Co ciekawe, coraz więcej pań korzysta z kortów do squasha. Sport pomaga modelować ramiona, wzmacnia mięśnie nóg i poprawia wydolność. Dzięki temu poprawi się nie tylko kondycja, ale też zmieni się ciało. Nie wierzysz? Sprawdź to na własnej skórze.

Squash jest stosunkowo młodym sportem. Jedak z roku na rok rośnie liczba kortów, a także miłośników tej dyscypliny. Jeśli lubisz ruch i prowadzisz aktywny tryb życia, ale chcesz urozmaicenia w swoich treningach, squash będzie doskonałym wyborem. Du uprawiania tego sportu potrzebujesz jedynie wygodnego stroju sportowego, chwili wolnego czasu oraz chęci. Rakietę pożyczysz w ośrodku sportowym. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.squash-rzeszow.pl/

Komentarze (2)
Sara

24.09.2020

Park Hotel & Wellness to świetny ośrodek na mapie Rzeszowa. Można skorzystać z pomocy trenera i w łatwy sposób zarezerwować boisko.

Adres IP: ***.**.***.221

Tomek

24.09.2020

Gra w squasha w Park Hotel & Wellness to czysta przyjemność, a przy tym szybkie spalanie kalorii.

Adres IP: ***.**.***.221

Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Zostaw swoją
ocenę pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)