Terapia falą uderzeniową- na czym polega i jakie są jej efekty?

Terapia falą uderzeniową- na czym polega i jakie są jej efekty?

Rynek medycyny estetycznej nieustannie się rozwija. Powstają coraz to nowsze urządzenia, wymyślane są nowe zabiegi. Jednym z zadań, jakie wyznaczyła sobie medycyna estetyczna, jest likwidacja cellulitu.
„Skórka pomarańczowa" spędza sen z powiek kobietom na całym świecie. Walka z nią trwa już od wielu lat. Na rynku dostępny jest szereg balsamów antycellulitowych. Codziennie powstaje setki artykułów. Nagłówki w internecie i w gazetach pytają „Cellulit- jak go zwalczyć?" i krzyczą „Pozbycie się cellulitu w 3 prostych krokach!". Jednak nie wszystkie tradycyjne metody okazują się skuteczne.
Wszystkie są czasochłonne, a pierwsze efekty pojawiają się często dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania. Po jaki zabieg należy więc sięgnąć, by zredukować cellulit i poprawić jędrność skóry?

Terapia falą uderzeniową- na czym polega

Na ratunek przychodzi terapia falą uderzeniową. Zabieg polega na wygenerowaniu fal akustycznych, które zostają przekształcone w energię kinetyczną, a następnie wprowadzone wgłąb skóry. Fale te szybko się rozprzestrzeniają, tworząc wibracje, które mają na celu rozbicie złogów tkanki tłuszczowe i pobudzenie krążenia. Zabieg stymuluje fibroblasty, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu. Ponadto, proces pobudzenia komórek tłuszczowych pomaga usunąć z układu limfatycznego, zbierające się tam toksyny.
Fala uderzeniowa napina i rozluźnia skórę, co doskonale wpływa na jej elastyczność. Kuracja jest bezbolesna, zazwyczaj trwa kilka tygodni, ponieważ zabiegi należy powtarzać co 3-4 dni.

Jak wygląda zabieg?

Kurację wykonuje się przy pomocy nowoczesnego, sprawdzonego sprzętu. Takim urządzeniem jest Z Wave pro, który emituje uderzeniowe fale radialne o różnych częstotliwościach. Jego moc można dopasować do potrzeb pacjenta. Wytworzone fale docierają do wielu znajdujących się pod skórą tkanek, ponieważ rozpraszają się na dużej powierzchni. Aparat do terapii falą uderzeniową Zwave Pro to jeden z lepszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Powszechnie stosowany zarówno przez lekarzy medycyny estetycznej, jak i rehabilitantów. Jest gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa.

Efekty zabiegu

Zabieg wyraźnie redukuje cellulit. Skóra staje się bardziej sprężysta, jędrna, gładka, wygląda młodziej. Fala uderzeniowa redukuje obrzęk, powoduje zmniejszenie obwodu ciała, dzięki rozbiciu komórek tłuszczowych. Terapia falą uderzeniową ma także zbawienny wpływ na rozstępy, blizny i inne niedoskonałości skóry. Zabieg znacznie zmniejsza ich widoczność, sprawia, że stają się płytsze. Efekty widoczne są już po kilku pierwszych wizytach w salonie medycyny estetycznej. Kuracja nie gwarantuje jednak, że cellulit nie powróci. Bardzo istotne jest, by terapię falą uderzeniową połączyć ze zbilansowaną, zdrowa dieta i regularną aktywnością fizyczną. Zalecane jest picie dużej ilości wody i przestrzeganie niskotłuszczowej diety. Zmiana nawyków jest bowiem bardzo istotna w skutecznej walce z cellulitem.

Komentarze (2)
xxx
Jestem ciekawa tej terapii, efekty sa dlugotrwale?
kasia
Poddałam się zabiegowi terapi iuderzeniowej. Efekty są rewelacyjne to jakis cud zniknał mi celulit po serii zabiegów.
Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Rynek medycyny estetycznej nieustannie się rozwij...
Uzyskanie idealnej- szczupłej i wyrzeźbionej syl...
Niezwykłe prozdrowotne właściwości czosnku zna...
Zapewne wiele kobiet chętnie poddałoby się zabi...
Rozpoczęcie nauki jazdy konnej wiążę się z po...
Poradnia dietetyczna oferuje możliwość skorzyst...