Zobacz również

Zastosowania fibryny bogatopłytkowej

Zastosowania fibryny bogatopłytkowej

Fibryna bogatopłytkowa to krwiopochodny preparat, tak jak osocze bogatopłytkowe. Wzbogacona jest jednak o komórki macierzyste. Fibryna stosowana jest w wielu zabiegach, nie tylko odmładzających. Dzięki temu, że silnie stymuluje procesy regeneracyjne, wykorzystywana jest także w innych obszarach medycyny.

Jak działa fibryna bogatopłytkowa?
Fibryna bogatopłytkowa zawiera w sobie wiele czynników, które przyspieszają tworzenie się nowych naczyń krwionośnych i komórek (m.in. fibroblastów). Przestrzenna struktura fibryny sprawia, że czynniki wzrostu uwalniają się przez dłuższy czas, stymulując naturalne procesy regeneracji w miejscu podania przez około 7 dni. Fibryna bogatopłytkowa jest materiałem biokompatybilnym i neutralnym dla organizmu, ponieważ pozyskuje się go w gabinecie lekarskim z krwi pobranej od pacjenta. Właściwości te pozwalają uniknąć ryzyka reakcji alergicznej lub nieprzyswojenia przez organizm, co może mieć miejsce w przypadku gotowych preparatów wyprodukowanych syntetycznie.

Fibryna bogatopłytkowa w medycynie estetycznej
Zabiegi fibryną bogatopłytkową podobnie jak osoczem bogatopłytkowym są powszechnie stosowane w medycynie estetycznej. Wskazania do ich przeprowadzenia są bardzo szerokie, dlatego mogą zdecydować się na nie osoby z rozmaitymi problemami skórnymi. Zabiegi przeprowadza się często w celu redukcji zmarszczek i bruzd, a także wiotkiej i zapadniętej skóry. Fibrynę można zastosować w bardzo delikatne obszary, jak na przykład okolica oczu do zniwelowania kurzych łapek. Zabiegi pozwalają również pozbyć się blizn, rozstępów, przebarwień i innych defektów skórnych. Dużą popularnością cieszy się również zastosowanie fibryny w leczeniu łysienia i problemu wypadania włosów.

Fibryna bogatopłytkowa w innych obszarach medycyny
Fibryna bogatopłytkowa znalazła zastosowanie między innymi w stomatologii. Służy do wykonywania wielu zabiegów z dziedziny endodoncji, implantologii i chirurgii stomatologicznej - dentysta Rzeszów. Wykorzystuje się w tym celu różne frakcje fibryny. Substancja w postaci galaretowatej masy stosowana jest do tworzenia naturalnych opatrunków do wypełnień i przyspieszenia gojenia się tkanek. Z kolei fibryna w formie płynnej jest podawana głównie do chorych tkanek przyzębia i zmian chorobowych w obrębie jamy ustnej. Innym obszarem medycyny, gdzie fibryna bogatopłytkowa odgrywa bardzo ważną rolę jest ortopedia. W tym przypadku również doceniono zdolności do aktywowania procesów regeneracji, dlatego fibrynę stosuje się leczeniu urazów mięśni, ścięgien czy wiązadeł. Dzięki fibrynie bogatopłytkowej zmniejszają się dolegliwości bólowe u pacjenta, a tkanki goją się bardzo sprawnie, dlatego może on szybciej powrócić do pełnej sprawności ruchowej.

Komentarze (1)
Kasia

24.09.2020

Taki zabieg wykonywała mi pani dr parda w Piasecznie. Polecam, efekt fenomenalny.

Adres IP: ***.**.***.221

Dodaj swój komentarz
Twoja ocena ogólna: